آموزش سرور
موضوعات داغ

نحوه فعال سازی SSL برای Hostname در cPanel

با سلام خدمت کاربران عزیز 

امروز در خدمت شما هستیم با آموزش نصب و فعال سازی SSL بر روی Hostname سی پنل  پس در ادامه با ما همراه باشید …

خود cPanel طوری برنامه ریزی شده که هر شب اقدام به بررسی SSL برای دامنه‌های تعریف شده در آن از جمله Hostname می کند ولیکن لازم است چکباکس گزینه Allow AutoSSL to replace invalid or expiring non-AutoSSL certificates واقع در بخش SSL/TLS > Manage Auto SSL > Options فعال شده باشد.

در صورتیکه به هر دلیل این گزینه فعال نشده و یا قصد دارید زودتر از موعد شبانه، برای Hostname اقدام به نصب SSL کنید، کافیست فرمان زیر را در از طریق SSH با کاربر root اجرا کنید:

فرمان فوق به طور خودکار اقدام به نصب SSL برای Hostname خواهد کرد. ضمن اینکه بخش لاگین به cPanel و WHM را با استفاده از همین SSL ایمن می‌کند به طوریکه بدون Warning امکان دسترسی به لاگین cPanel/WHM فراهم شود.

در صورتیکه از لایسنس های اشتراکی در نصب سی پنل استفاده کرده اید و برای فعال سازی SSL بر روی Hostname از دستورات بالا نتیجه ای نگرفتید از دستور زیر استفاده نمایید .

# update_cpanelv2 --ssl-services

اومید واریم از مطالب آموزش نحوه نصب و فعال سازی SSL بر روی Hostname در cPanel استفاده لازم را برده باشید . 

وبلاگ ایران وب هاست

در پایگاه دانش ایران وب هاست حرفه‌ای‌تر می‌شوید. اینجا آغازی متفاوت برای ارائه آموزش‌های تخصصی در زمینه مسائل مرتبط با وبمستری و زیرساخت‌های راه‌اندازی و نگهداری از وب سایت محسوب می‌شود. تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه فناوری اطلاعات را گرد هم آورده‌ایم تا بهترین و کامل‌ترین مقالات و آموزش‌ها را به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا